Jak wybrać baterie łazienkowe?

W sklepach znaleźć można różne baterie łazienkowe. Mogą być one stojące, natynkowe, podtynkowe, ścienne. Natryskowe, bidetowe, prysznicowe, umywalkowe oraz wannowe. Dwuuchwytowe lub jednouchwytowe. Minimalistyczne i proste albo takie z licznymi dodatkowymi funkcjami. Jest tego naprawdę sporo. Jaka bateria łazienkowa będzie dla nas najlepszym wyborem i co jest ważne podczas jej zakupu? Poniżej przedstawimy ci rozwiązania i porady, które z pewnością pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Jakie baterie łazienkowe można wyróżnić?

Armatura łazienkowa oraz jej kupno w czasie remontu łazienki, to wybór na wiele lat. Bateria musi być zatem:

  • ponadczasowa,
  • funkcjonalna,
  • stylowa,
  • estetyczna.

Styl łazienki można łatwo zmienić poprzez odświeżenie dekoracji albo wymianę mebli, niemniej jednak same baterie umywalkowe, wannowe czy też pod prysznic wymienia się raz na wiele lat. 

Asortyment armatury i baterii łazienkowych jest niezwykle szeroki. Rodzaje, wzory, klimat oraz styl wybranej serii. Na co więc zwracać uwagę w trakcie wyboru tej odpowiedniej baterii? Co odróżnia od siebie na pierwszy rzut oka tak podobne do siebie akcesoria, jak baterie łazienkowe? 

Czym różnią się od siebie baterie do łazienki?  

W trakcie dokonywania wyboru baterii łazienkowej dostępnej tutaj, ważna jest przede wszystkim kwestia sposobu jej montażu. Może to być model mocowany do blatu, do ściany (czyli bateria podtynkowa) albo na umywalce czy też na wannie. Stojąca bateria umywalkowa, bateria nablatowa, bateria podtynkowa. Która z nich będzie dla nas najlepsza? Wszystko zależne jest od projektu łazienki i od rodzaju umywalki, bo to ona tak naprawdę determinuje model wybieranej baterii. 

Jak widać, wybranie odpowiedniego wyposażenia do łazienki, nie jest łatwym zadaniem. Baterie wolnostojące albo stojące prezentują się niezwykle elegancki, są też łatwe do wymiany (montuje się je na wannie albo na misie umywalkowej, wykorzystując przy tym elastyczne przyłącza, tak zwane wężyki hydrauliczne), ale są znacznie trudniejsze w utrzymaniu czystości. 

Możliwość komentowania została wyłączona.